Saksamaal kallinesid toiduained viiendiku võrra

2,5 eurot maksev inflatsioonileib Saksamaal.
2,5 eurot maksev inflatsioonileib Saksamaal. Autor/allikas: ARD

Toiduainete hinnad olid Saksamaal oktoobris eelmise aasta sama kuuga võrreldes 20,3 protsenti kallimad.

Aastatel 2000–2019 tõusid toiduainete hinnad keskmiselt veidi alla 1,5 protsendi. Toiduainete hinnatõus algas 2021. aasta juulis ja on kestnud kuust kuusse tänaseni.

ARD Tagesschau teatel kallinesid aastases võrdluses kõige rohkem toidurasvad ja -õlid – 49,7 protsenti. Piimatooted ja munad läksid eelmise aasta oktoobriga võrreldes Saksamaal kallimaks 28,9 protsenti, köögiviljad 23,1 protsenti ning leib ja muud teraviljatooted 23,1 protsenti.

Saksamaa üldine inflatsioonimäär oktoobris oli 10,4 protsenti. Ehk toiduained kallinesid sellest ligi kaks korda enam. Seda põhjendati kitsaskohtadega tarneahelates. Järsult on tõusnud ka kulud energiale, väetistele ja loomasöödale. Lisaks on tööjõupuudus ja miinimumpalk muutnud personalikulud kallimaks.  

Föderaalse statistikaameti andmetel tõusis inflatsioonimäär Saksamaal oktoobris 10,4 protsendini, olles juba septembris jõudnud 10,0 protsendini. See oli kõrgeim näitaja pärast 1951. aastat.

Kõige rohkem kallinesid aastases võrdluses energiahinnad, mis tänavu oktoobris olid 43,0 protsenti kõrgemad kui aasta varem.

Allikas: ARD Tagesschau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: