Lääs toetab Indoneesia üleminekut roheenergiale 20 miljardi dollariga

Söelast Indoneesias
Söelast Indoneesias Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Yusuf Ahmad

Rikkad lääneriigid lubasid Jakartale 20 miljardi dollari suurust toetust, et Indoneesia saaks üle minna taastuvenergiale. Rikkad riigid võitlevad kliimamuutuste vastu ja tahavad, et vaesemad riigid loobuksid fossiilkütuste kasutamisest.

Riigid tegid lepingu teatavaks Balil toimunud G20 kohtumisel. Läbirääkimised kestsid umbes aasta aega. Indoneesia lubas tehingu raames, et vähendab heitkoguseid ja lubas 2030. aastaks toota umbes kolmandiku oma energiast taastuvatest allikatest, vahendas Financial Times

Indoneesia saab toetust fondist, mida rahastavad USA, Jaapan, Kanada, Suurbritannia ja Euroopa Liidu riigid. Rikkad riigid tahavad, et tärkava turumajandusega riigid vähendaksid heitkoguseid. Hiljuti sõlmis fond lepingu Lõuna-Aafrika Vabariigiga, käimas on läbirääkimised Vietnamiga. 

USA kliimasaadik John Kerry ütles, et tegemist oli murrangulise tehinguga. 

"Oleme loonud koostööplatvormi, mis võib Indoneesia energiasektori viia söelt üle taastuvatele energiaallikatele ja toetab riigi majanduskasvu," ütles Kerry. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: