Otse kell 9: riigikogu komisjon arutab Estonia huku uurimise rahastamist

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab kolmapäeval avaliku istungi, kus arutab parvlaev Estonia huku uurimise rahastamist. Kell 9 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Istungile on kutsutud rahandusminister Annely Akkermann, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ahti Kuningas ja meremajandusosakonna juhataja Jaak Viilipus, Ohutusjuurdluse Keskuse juhataja Rene Arikas (pildil) ja SA Mare Liberum juhataja Margus Kurm.

Valitsus alustas parvlaev Estonia huku täiendava uurimise ettevalmistamist juba 2020. aasta sügisel, mil avalikustati info varem dokumenteerimata vigastusest laevakeres, ning 2021. aasta alguses otsustati eraldada Ohutusjuurdluse Keskusele allveeuuringuteks kolm miljonit eurot.

"Paraku jäi raha väljamaksmine venima, samuti ei viinud rahandusminister valitsuse ette keskuse esitatud lisataotlust. Praeguseks on uuringud rahapuudusel seiskunud ning uuringute lõpuleviimiseks vajalik summa on kasvanud enam kui viiekordseks," ütles erikomisjoni esimees Tõnis Mölder.

Nüüd soovib komisjon selgitusi, miks on uuringute rahastamisega venitatud ning kuidas kavatseb valitsus olukorra lahendada, et ohvrite lähedased ja avalikkus saaksid juhtunu kohta ammendavad vastused.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: