Trumpi kandideerimist kritiseerivad nii vasak- kui parempoolsed väljaanded

Melania Trump ja Donald Trump
Melania Trump ja Donald Trump Autor/allikas: SCANPIX/AP/Andrew Harnik

USA endine president Donald Trump teatas, et kandideerib uuesti presidendiks ja tema otsust kritiseerivad nüüd nii parempoolsed kui ka vasakpoolsed USA väljaanded.

Konservatiivne väljaanne National Review avaldas pärast Trumpi teadannet kiiresti juhtkirja pealkirjaga "Ei".  Väljaanne võrdles Trumpi kandideerimist tsitaadiga, mille autoriks on üks kuulsamaid Prantsuse valgustusajastu filosoofe Francois-Marie Arouet (Voltaire). 

"Parafraseerides Voltaire'i, siis üks kord orgial osalemine on eksperiment, kaks korda on see perversne," kirjutas National Review. 

Väljaanne tõi välja, et Trumpi juhtimisel on vabariiklased mitu korda valimised juba kaotanud. 

Ajaleht The New York Times kirjutab, et Trump kaotab juba toetajaid. Tema varasemad toetajad otsivad alternatiivset kandidaati, kes suudaks viia vabariiklased valimisvõiduni. 

Pikaaegne Trumpi liitlane Stephen A. Schwarzman ütles, et toetab vabariiklast, kes kuulub nooremasse põlvkonda. 

Teravalt andis Trumpi pihta tuld ka ajaleht New York Post, mis kogus kokku Trumpi-vastased kommentaarid. 

"Trumpi tänaõhtune teade on vaid avalöök, millest tulevad segased sisevalimised, kus kandidaadid võistlevad, kes on kõige radikaalsem, "ütles Demokraatliku Rahvuskomitee (DNC) juht Jaime Harrison. 

Poliitikaanalüütiku ja endise Valge Maja ametniku David Axelrodi sõnul polnud Trumpi viimases kõnes energiat. Sarnast vähese energia kommentaari kordas ka Florida endise kuberneri Jeb Bushi poeg Jeb Bush juunior. 

Küsitlusfirma RealClearPolitics analüütik Sean Trende ütles, et Trump nägi teisipäeval tõesti välja nagu 70-aastane mees. 

"Isegi kriitikuna pidin tunnistama, et üks asi, mida Trump suutis, oli see, et kui ta rääkis, ei näinud me kunagi 70-aastast meest. Täna õhtul nägi ta tõesti välja nagu 70-aastane mees," ütles Trende. 

Vabariiklasest senaator  Lindsey Graham leidis siiski, et Trumpil on suured võimalused saada uuesti vabariiklaste presidendikandidaadiks. 

"Kui president Trump jätkab seda tooni ja edastab seda sõnumit järjepidevalt, siis on teda raske alistada," ütles Graham. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: