Rohelised üritavad Tartus Gea Kangilaskit üle meelitada

Gea Kangilaski
Gea Kangilaski Autor/allikas: Sotsiaaldemokraatlik erakond

Roheliste erakond üritab ära rääkida Tartu abilinnapead ja sotsiaaldemokraati Gea Kangilaskit, et ta riigikogu valimistel hoopis Roheliste esinumbrina kandideeriks.

Eelmisel nädalal ütles Roheliste juht Johanna Maria Tõugu, et kandideerib Tartus erakonna esinumbrina. Sel kolmapäeval ütles ta ERR-ile, et kui Kangilaski nõustub, siis tehakse temast Tartu esinumber ja Tõugu ise asub kandideerima Tallinnas kesklinna ringkonnas.

Novembri alguses esitas Kangilaski sotsides toimunud sisetüli tõttu avalduse erakonnast väljaastumiseks. Eelmisel nädalal ütles aga Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna juht Kadri Leetmaa, et Kangilaski kandideerib Tartus koos Krista Aru ja Heljo Pikhofiga.

Kangilaski jäi ise Roheliste ettepanekut kommenteerides kidakeelseks. Ta ütles, et ei ole veel otsustanud ei sotsidest väljaastumist, ega ka Roheliste nimekirjas kandideerimist.

"Praegu me teen ikkagi otsuseid sotsiaaldemokraatidest lähtuvalt. Ettepanekuid muidugi on tehtud, nähes, mis toimub ja mitte ainult Rohelistest," lausus Kangilaski.

ERR küsis täpsustavalt, kas Kangilaski ei kavatse siis Roheliste nimekirjas kandideerida. "Ma ei ütle praegu üldse mitte midagi, mida ma teen või ei tee, sest ma tõesti veel ei tea," vastas Kangilaski.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: