Prantsuse prokuratuur uurib Macroni valimiskampaaniate rahastust

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Thibault Camus

Prantsuse prokuratuur on otsustanud uurida millist rolli mängisid praeguse Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni kahes presidendikampaanias konsultatsiooniettevõtted nagu McKinsey.

Prantsuse prokuratuur on algatanud Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni kahe presidendikampaania osas eeljuurdluse.

Macron kandideeris Prantsusmaa presidendiks 2017. ja 2022. aastal.

Prokuratuur uurib kas Macroni presidendikampaaniates esines ebakorrapärast rahastamist ning kas mõned konsultatsiooniga tegelevad ettevõtted võisid sihipäraselt pakkuda oma teenuseid Macronile presidendikampaaniate ajal odavamalt.

Valimiskampaaniate rahastust reguleeriv seadusandlus on Prantsusmaal üsna karm - ettevõtted ei tohi valimiskampaaniaid rahastada ning üksikisikute poolt kampaaniate rahastamine on samuti tugevalt piiratud, toob Politico välja.

Prantsusmaa meedias kahtlustatakse hangetes nende ettevõtete eelistamist, kes Macroni valimiskampaaniaid toetasid.

Näiteks ajaleht Le Parisien tõi välja, et tingimused kuidas USA konsultatsiooniettevõte McKinsey sai osad Prantsuse riigihanke lepingud tekitas kahtlusi.

Macroni on Prantsusmaal korduvalt McKinsey sidemete pärast kritiseeritud.

Politico teatas eelmisel aastal, et McKinsey konsultatsiooniäri palgati abistama Prantsuse koroonaviiruse laialijagamise protsessi, mis tekitas küsimusi mil määral Macroni administratsioon kasutab selliseid teenuseid.

Prantsuse senaatorite algatatud juurdluse kohaselt on Prantsuse valitsus sõlminud erinevate konsultatsiooniettevõtetega lepinguid 2,4 miljardi dollari väärtuses alates 2018. aastast.

Senaatorite avaldatud raportist selgub, et kulud konsultatsiooniga tegelevatele ettevõtetele on alates Macroni presidendiks saamisest 2017. aastal rohkem kui kahekordistunud.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: