WSJ: lääne suured relvafirmad laiendavad Ukraina sõja tõttu tootmist

Saksamaal toodetud liikursuurtükid
Saksamaal toodetud liikursuurtükid Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Sven Eckelkamp

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et maailma suurimad relvafirmad suurendavad raketiheitjate, tankide ja laskemoona tootmist, et rahuldada Ukraina sõjast tingitud nõudlust. Tootmist laiendavad märkimisväärselt ka Euroopas asuvad relvafirmad.

Euroopas asuvad relvafirmad on harjunud väiksema nõudlusega ja üritavad nüüd suurendada oma tootmisvõimsust, vahendas The Wall Street Journal

Euroopa üks suurimaid relvafirmasid Rheinmetall teatas eelmisel nädalal, et ostab 1,2 miljardi euro eest oma Hispaania konkurendi Expal Systems. Rheinmetalli juht Armin Papperger lubas, et firma jätkab laienemist. Rheinmetalli aktsia hind on sel aastal tõusnud 115 protsenti. 

"Tuleb teha ärilisi otsuseid. Kliendid sõlmivad lepingud firmadega, kellel on tootmisvõimsust," märkis Papperger. 

Tootmist laiendavad ka USA-s ja Aasias asuvad relvafirmad. Pentagon on saatnud Ukrainale umbes 17 miljardi dollari eest relvastust, suurem osa nendest relvadest on pärit USA armee varudest. 

Tootmise laiendamist segavad aga tarnehäired. Puudus on varuosadest ja töötajatest ning ettevõtted otsivad uusi lahendusi. USA relvafirma Raytheon toob juba tagasi pensionile jäänud töötajaid. Relvafirma Saab teatas, et palkab juurde 500 uut töötajat. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: