Palivere lumepark rajab pikema kelgunõlva

Foto: ERR

Läänemaa ainukeses lumepargis Palivere Pikajalamäel ehitatakse kelgunõlva ning varsti ootab ees sinna trosstõstuki paigaldamine. Esialgseid plaane Pikajalamäe arendamisel tuli hinnatõusu tõttu kärpida ja kunstlume tegemiseks loodetakse annetajate abile.

Palivere Pikajalamäe nõlval toimetab praegu ekskavaator. Palivere turismi- ja tervisespordikeskuse eestvedaja Mati Kallemets ütles, et nõlv tehakse laugemaks ja pikemaks ja see saab turvapiirded. PRIA projekti toel tuleb trosstõstuk, mis aitab lapsed kergema vaevaga tagasi mäe otsa.

"Kui varasem kelgunõlv oli kaldega 25 protsenti, siis oli see kasutajatele ohtlik. Et ta oleks ohutum ja saaks pikema liu, siis ehitame selle kelgunõlva 120 meetri pikkuseks," ütles Kallemets.

Töö maksab koos käibemaksuga kokku üle 85 000 euro. Raha saadi nii riigilt kui ka Lääne-Nigulal vallalt, nõlv peaks valmis olema aasta lõpuks.

Algsete plaanidega võrreldes tuli ehitushinna tõusu tõttu muu hulgas edasi lükata mäele uue trepi ehitamine, lisavalgustus, uue soojaku rajamine ning täiendav juurdepääsutee. Kui soojaku saab ehitamise asemel kolmeks kuuks rentida, siis muu mainitu jääb kaugemat tulevikku ootama.

"Algul hankes osales kolm pakkumust ja keskmine pakkumuse hind jäi üle 200 000 nii, et me pidime peaaegu kaks kolmandikku ehituse mahtu vähendama," ütles Kallemets.

Palivere kelgunõlvade ja suusaradade lumekahurid ootavad praegu sobivat ilma. Kunstlume tegemiseks peab Mati Kallemetsa sõnul olema külma vähemalt -5 kraadi, optimaalne oleks aga -10. Lumetootmine tõotab tulla tänavu elektrihinna tõusu tõttu kallim kui varem.

"Kuna Läänemaa oludes ei ole võimalik looduslikule lumele loota, siis me kuulutasime välja annetustalgud ja siis me plaanime annetustalgutega korjata 10 900 eurot," sõnas Kallemets.

Reede keskpäevaks oli annetustalgutega kogutud 1740 eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: