Mere: kaalume Eesti Energia juhi kohale nelja kandidaati

Anne Mere
Anne Mere Autor/allikas: Karli Saul

Eesti Energia nõukogu esimees Anne Mere rääkis, et ettevõttele juhatuse esimehe valmine on jõudnud lõppfaasi. Uus juht selgub hiljemalt uue aasta alguseks.

Mere ütles, et kui väga hästi läheb, siis saab Eesti Energia uue juhi valitud jõuludeks. "Kui juhtub, et läbirääkimised ei jõua selleks ajaks veel sinna faasi, siis selgub uus juht aasta alguseks," sõnas Mere ERR-ile.

"Praegu on neli kandidaati jäänud sõelale ehk oleme päris finaalis," lisas ta. Mere sõnul on kõik kandidaadid erasektorist. "Poliitikast pole kedagi," sõnas ta.

Eesti Energiale märtsiks uue juhi valmine on olnud mahukas protsess. "Olid intervjuud personaliotsingufirmaga, sealt tuli oma valik, siis olid intervjuud kõigi nõukoguliikmetega, sealt tuli teine valik. Siis tulid kandidaatide kodutööd Eesti Energia tulevikuvisiooni kohta, siis taustauuring, ja siin me nüüd oleme," selgitas Mere.

Mis saab uue juhi palgaks, ei osanud Mere veel öelda. "Kindlasti tahame maksta konkurentsivõimelist palka," sõnas Mere.

Eesti Energia nõukogu otsustas septembris mitte pikendada kaheksa aastat ettevõtet juhtinud Hando Sutteri lepingut ja tema volitused juhatuse esimehe ametis lõppevad vastavalt kehtivale lepingule 31. märtsil 2023. Mere ütles toona, et nõukogu oli Sutteri tööga rahul, kuid jättis tema lepingu pikendamata, sest soovis värsket pilku. 

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: