Uus soolise võrdõiguslikkuse volinik selgub sel nädalal

Signe Riisalo
Signe Riisalo Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Oktoobris välja kuulutatud soolise võrdõiguslikkuse voliniku otsingud on jõudmas lõpule - uue juhi nime teeb sotsiaalministeerium teatavaks ilmselt sel kolmapäeval.

Uue voliniku nimi selgub sellel nädalal, tõenäoliselt kolmapäeval, ütles sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuht Karin Veskimäe ERR-ile.

Uut volinikku on sotsiaalministeerium otsinud pikalt - eelmine võrdõiguslikkuse volinik lahkus juulis ja seni on tema asemel olnud kohusetäitja Siiri Grünbaum. Konkursi protsess venis, sest ministeerium soovis teha valimist läbipaistvamaks. "Valimisprotsessis osaleb ekspertkomisjon, kuhu kuuluvad huvikaitseorganisatsioonide esindajad," ütles võrdsuspoliitikate osakonna juhi kohusetäitja Kaisa Knight oktoobris.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ütles, et uus volinik peaks kandma moraalseid ja eetilisi väärtusi, mis on võrdõiguslikkusega kooskõlas, ja olema hea ja sorava kõnega.

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik oli alates 2015. aastast Liisa Pakosta. Juulis 2022 siirdus ta juhtima muinsuskaitseametit, kust ta lahkus vastuolude tõttu 16. oktoobril.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: