Pärnumaal hukkus tulekahjus kaks inimest

{{1669784340000 | amCalendar}}
Foto: Päästeamet

Pärnumaal Häädemeeste vallas ööl vastu kolmapäeva puhkenud tulekahjus hukkus kaks inimest, teatas päästeamet.

Häirekeskusele teatati kell 5.23, et Häädemeeste vallas Urissaare külas põleb ühekordne eluhoone ning esmase info kohaselt võis majas olla ka inimesi. Kohale saabunud päästjad leidsid eest lausleekides elumaja ning alustasid kohe päästetöödega.

Kell 6 leidsid päästjad kustutustööde käigus kahe inimese surnukeha.

Kustutustöödel osalesid päästemeeskonnad Häädemeeste, Pärnu ja Kilingi-Nõmme komandodest ja Tali vabatahtlikud päästjad.

"Meie tähelepanek oli, et arvatavasti suitsuandur puudus antud majas. Ja meie menetluse tulemusel tulekahju tekkepõhjuseks oli pikendusjuhe, mis võis olla ülekoormatud. Pikendusjuhe asus elutoa nurgas teleka taga. Plasmatelekas oli sinna peale kukkunud," selgitas ohutusjärelevalve büroo peainspektor Maarit Sofia Eisenberg "Aktuaalsele kaamerale".

"Mida me paneme inimestele südamele, on see, et just suitsuandur on elupäästev asi, mis võib-olla oleks nende kahe inimese elu ka päästnud. Samuti pikendusjuhtmete puhul – vaadake üle, et te üle ei koormaks oma pikendusjuhtmeid. Kui on suurtarbija, panege ikka otse pistikusse," lisas ta.

Päästeamet tuletab meelde, et töökorras suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest ohutult väljuda. Samuti on alates 2022. aastast kohustuslik hoonetes, kus on tahkeküttel küttekolded, vingugaasi anduri olemasolu.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: