Muinsuskaitseameti juhiks pürib viis inimest

Kultuuriministeerium
Kultuuriministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Muinsuskaitseameti juhi konkursile esitas avalduse seitse kandidaati. Riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valiku komisjon otsustas neist konkursi järgmisesse vooru – eelvestlusele ministeeriumis – lubada viis.

"Kandidaate on nii era- kui ka avalikust sektorist, nende seas on nii valdkonnaga juba tihedalt seotud inimesi kui ka kogenud juhte väljastpoolt seda," ütles riigikantselei kommunikatsiooninõunik Diana Lorents ERR-ile.

Konkursile sai kandideerimisavaldusi esitada 24. novembrini.

Muinsuskaitseameti endine juht Liisa Pakosta lahkus ametikohalt 16. oktoobril. Ta jõudis ametis olla veidi üle kolme kuu. Kultuuriministeerium heitis Pakostale ette põhjendamatuid lähetuskulusid, samuti ei sobinud ministeeriumile Pakosta seiskohad kultuuriväärtuste kaitsmisel. Pakosta ametist lahkumise järel täidab muinsuskaitseameti juhi kohuseid kuni uue peadirektori ametisse nimetamiseni Mirjam Rääbis.

Muinsuskaitseamet on kultuuriministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, kes viib ellu riigi kultuuripärandipoliitikat, hoolitsedes Eesti kultuuripärandi väärtuslikuma osa säilimise ja arendamise eest.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: