Sünoptikud prognoosivad tavalisest külmemat detsembrit

Talvine ilm
Talvine ilm Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Detsembri keskmine õhutemperatuur tuleb Eestis keskkonnaagentuuri prognoosi järgi normist madalam (norm –2,7..+1,6°C), sademeid on oodata normi piires või vähem (norm 38..70 mm).

Kuu alguses jääb Eesti Venemaa kõrgrõhuala lääneserva. Ilm on üsna pilvine ja mõõdukate külmakraadidega. Seejärel tekib üle Nordkapi liikuva madalrõhkkonna ja Taani väinade lähistel areneva madalrõhuala koostöös madalrõhuvöönd, mis kulgeb üle Läänemere ja Eesti Soome ning toob 6. ja 7. detsembriks tugeva saju. Lääne-Eestis on korraks ka sula oodata.

Seejärel tugevneb taas Venemaal kõrgrõhuala ning Grööni merelt Skandinaavia ja Soome põhjaossa jõudnud väga külm õhumass kandub loodevoolus aeglaselt Eestisse. Õhutemperatuur langeb iga ööpäevaga ja saavutab oma miinimumi kuu keskpaiku, kui selgetel öödel langeb kraadiklaasinäit paiguti –20 kraadist madalamale.

Seejärel temperatuurinäidud aeglaselt tõusevad, kuid ilm jääb jätkuvalt talviseks. Sademeid on üksikutel päevadel. Kuu viimane kolmandik tuleb prognoosi järgi muutliku talveilmaga, kuhu vahele eksib ka üksikuid sulapäevi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: