Wagneri endine võitleja: Prigožin tahab Venemaal oma võimu suurendada

Marat Gabidullin
Marat Gabidullin Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/CHRISTIAN HARTMANN

Venemaa palgasõdurite grupeeringu Wagner endine võitleja Marat Gabidullin ütles, et sõjapealik Jevgeni Prigožin tahab riigis oma mõjuvõimu suurendada. Gabidullini sõnul meenutavad Wagneri võitlejad palgamõrvareid, kes tegutsesid Venemaal tsaar Ivan Julma ajal.

"Prigožin on väga ohtlik mees, teda ei tohi alahinnata. Ta on väga halastamatu ja näeb laiemat pilti. Ta võib olla võluv, ta võib olla ebaviisakas," ütles Gabidullin. 

Gabidullini sõnul proovib Prigožin nüüd luua Venemaal oma võimubaasi. Prigožin suhtleb regulaarselt ka Vladimir Putiniga. 

Gabidullin põgenes ise välismaale 2019. aastal. Enne palgasõduritega liitumist oli ta olnud vangis. Tema sõnul ei taha Prigožin praegu saada Putini järeltulijaks, vahendas The Times

"Putin ei kõhkleks Wagnerit hävitamast, kui see peaks teda ohustama. Selle grupi hävitamine võtaks tal aega vaid paar päeva," ütles Gabidullin. 

Gabidullini sõnul ei saa Prigožin presidendiks, kuna tal pole selleks piisavalt võimu. Gabidullin võrdles Wagnerit Ivan Julma opritšninaga. See tsaari loodud rühmitus tappis Venemaal kümneid tuhandeid inimesi. 

"Nendel organisatsioonidel on sarnased ülesanded, nad peavad maha suruma poliitilisi vastaseid ja kaitsma valitsejat," ütles Gabidullin. 

Ivan Julm valitses Venemaad 37 aastat. Tsaar tappis vihahoo ajal ka omaenda poja.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: