Pühapäev tuleb veel külm, uuel nädalal on ilm pehmem

Foto: Ken Mürk/ERR

Baltimaadele läheneb lõuna poolt madalrõhulohk, mis pühapäevaks Eesti kohale sopistub ning toob kaasa niiskemat õhku. Seega pärast keskööd jõuab meieni ka lumesadu, mis liigub põhja poole.

Öö vastu pühapäeva tuleb pilves selgimistega. Enne keskööd võib olla üksikuid lumehooge, pärast keskööd jõuab Lõuna-Eestisse aga ulatuslikum lumesadu, mis levib edasi põhja. Tuul puhub valdavalt idakaarest 2 kuni 8 meetrit sekundis. Õhutemperatuur varieerub -1 kraadist saarte rannikul kuni -14 kraadini Põhja-Eestis.

Hommik jätkub enamasti pilviselt ning mitmel pool sajab lund. Puhub idakaare tuul 2 kuni 8 meetrit sekundit ning õhutemperatuur on -2 kuni -6 kraadini. Põhja-Eestis võib kohati olla veel paar kraadi külmem. 

Päev on samuti pilvine. Aeg-ajalt sajab lund, saarte rannikul ka lörtsi ja vihma. Tuul puhub valdavalt ikka idakaarest 2 kuni 8 meetrit sekundis ning temperatuurinäit jääb nulli ja -3 kraadi vahele.

Uus nädal toob kaasa aga pehmemad talveilmad. Igapäevaselt sajab ikka siin-seal lund või lörtsi, kuid temperatuur liigub tagasi nulli lähedale. Esmaspäeval on päeval veel kuni -5 ja öösel kuni -10 kraadi, neljapäevaks on sellest järel aga -1 kuni +3 kraadi nii päeval kui öösel.

Tuul puhub järgmisel nädalal peamiselt lõunakaarest ja jääb üldiselt mõõdukaks, kuid alates teisipäevast võib olla rannikul iiliti ka tugevam.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: