Margus Linnamäe kontserni käive läheneb 900 miljonile eurole

Margus Linnamäe
Margus Linnamäe Autor/allikas: Magnum AS

Margus Linnamäe suurosalusega investeerimisfirma MM Grupp käive oli viimasel majandusaastal 893 miljonit eurot ning puhaskasum 35,6 miljonit eurot.

MM Grupp tegutseb Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes ning nende tegevusvaldkond on väga lai, ulatudes toiduainetetööstusest ja e-kaubandusest ajakirjanduse, kinnisvarainvesteeringute ja ravimite hulgimüügini.

Aruande kohaselt tuli suurem osa käibest - 489 miljonit eurot - Eestist, Lätis oli see 172 miljonit eurot ja Soomes üle 133 miljoni euro. MM Grupi käive kasvas aastaga rohkem kui 170 miljoni euro võrra. Kontserni vara ulatus aprilli lõpu seisuga ligi 740 miljoni euroni.

MM Grupi puhaskasum oli 35,64 miljonit eurot ning kontsern investeeris üle 44 miljoni euro. Möödunud aasta eest ei kavatse ettevõte dividende jaotada.

2021/2022. majandusaastal investeeris MM Grupp Leedus uudisteagentuuride tegevusse, ostis metsa- ja põllumaad, laiendas Eestis ja Leedus kinoäri, alustas laienemist Leedu apteegiturul ning ka Läti ja Eesti toitlustustegevuses. Lisaks alustati sisenemist turundusagentuuride ärisegmenti.

Aprilli lõpu seisuga töötas Linnamäe kontsernis 4848 töötajat, veel aasta varem oli neid 3962.

MM Gruppi kuuluvad muu hulgas ravimifirma Magnum, mitmed apteegiketid, hulga meediaväljaandeid koondav Postimees Grupp, telekanalid nagu Kanal2 ja Kidzone, raadiojaamad nagu Kuku, Elmar ja MyHits ning uudisteagentuur BNS. Kontserni omanduses on ka Express Post, Biomarket, Pet City, iDeal, Forum Cinemas, Apollo kinod, poed ja kohvikud ja paljud teised ettevõtted.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: