Riigikaitsekomisjoni esimehena jätkab Raimond Kaljulaid

Leo Kunnas ja Raimond Kaljulaid
Leo Kunnas ja Raimond Kaljulaid Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon valis teisipäeval esimeheks tagasi Raimond Kaljulaidi, aseesimehena jätkab Leo Kunnas. Komisjoni juhtide erakorralised valimised tõi kaasa Kunnase tagasiastumine, mille eesmärk oli tagandada krüptokelmuses kahtlustatavatelt toetust saanud Kaljulaid (SDE).

Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse kohaselt valitakse komisjoni esimees ja aseesimees üheaegselt.

EKRE aseesimehe Mart Helme sõnul ei ole erakonna veendumuste kohaselt mõeldav, et praeguses julgeolekuolukorras juhib riigikaitsekomisjoni Kaljulaid, kes on võtnud kampaania rahastamiseks vastu hämara taustaga raha.

Ajaloolise suurusega krüptokelmuses kahtlustatavad Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko annetasid 2019. aastal üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti kandideerinud Raimond Kaljulaidi kampaaniale mõlemad 12 500 eurot.

Kaljulaid on öelnud, et ei olnud teadlik annetajate võimalikust seotusest kelmusega ja loodab, et annetatud raha pärines seaduslikust ettevõtlustulust.

Lisaks Kaljulaidile ja Kunnasele kuuluvad riigikaitsekomisjoni Heiki Hepner, Ants Laaneots, Kalle Laanet, Alar Laneman, Anneli Ott, Mati Raidma ja Erki Savisaar.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: