Võrumaal hukkus tulekahjus kolm meest

Vabatahtlik pääste
Vabatahtlik pääste Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Võrumaal Mikitamäe külas hukkus möödunud öösel kortermaja põlengus kolm meest. Päästjate info järgi olid selle korteri elanikud, kust tulekahju alguse sai, sagedased alkoholitarbijad ning suitsetasid toas.

Kolmapäeval kell 3.11 sai häirekeskus teate tulekahjust Setomaa vallas Mikitamäe külas kahekorruselises kolme trepikojaga kortermajas. Päästjate saabudes oli esimese korruse kahetoalise korteri aknast näha tuld ning paksu suitsu, samuti oli leekides korteri välisuks.

Ruumidesse sisenenud päästjad leidsid eest põleva koridori ning elutoa ja põrandalt kahe mehe surnukehad. Kohe liiguti ka ülemise korruse suitsu täis korterisse, kust leiti veel üks hukkunud mees. Alumise korruse korteri põleng oli kestnud pikemat aega, tuli levis juba läbi seina kõrval asuvasse tühjalt seisvasse korterisse ning läbi põranda ka ülemise korruse korterisse.

Päästetööd lõppesid kell 6.19. Sündmuskohal tegutsesid kutselised päästjad Räpina, Värska ja Põlva päästekomandost ning Orava vabatahtlikud.

Korteri, kust tulekahju alguse sai, elanikke olid päästjad tuleohutusalaselt nõustamas käinud juba alates 2017. aastast. Viimase nõustamise andmetel pidi seal olema töökorras suitsuandur, kuid öisel õnnetusel päästjad seda ei leidnud.

"Paraku olid elanikud meie jaoks riskigrupi esindajad, kes sageli tarvitasid alkoholi, suitsetasid toas ja suhtusid tuleohutusse pealiskaudselt," rääkis Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu.

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud 39 inimest, neist neli Võrumaal. Ligi pooled hukkunuga tulekahjudest põhjustab hooletu suitsetamine toas või lahtise tulega ümberkäimine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: