Sünnitust teeselnud naise tõttu põgenes Barcelonas lennukist 12 inimest

Ajakirjanikud El Prati lennujaama lähistel
Ajakirjanikud El Prati lennujaama lähistel Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Nacho Doce

Hispaania politsei otsib taga 12 reisijat, kes põgenesid Barcelonas hädamaandumise teinud lennukilt, vahendas Helsingin Sanomat AFP-d. Hädamaandumine tulenes lennul olnud naise teatest, et ta on kohe sünnitamas. Hiljem selgus, et naine valetas.

AFP (Agence France-Presse) teatel palus Barcelona El Prat lennuväljal kolmapäeva varahommikul hädamaandumist lennuk meditsiinilise erakorralise olukorra tõttu.

Lennuk oli teel Marokost Casablancast Istanbuli, Türki.

Üks lennul olnud reisija teatas, et on sünnitamas.

Lennukile anti luba maandumiseks Barcelona lennuväljal ning lennukil olid lennuväljal vastas kiirabiauto ja kolm politseipatrulli.

AFP teatel püüdsid lennuki maandudes 28 lennukil olnud inimest põgeneda. Samal ajal viidi sünnitusest teatanud rase naine haiglasse.

Hispaania politsei tabas kiirelt 14 põgenenud lennureisijat ning hiljem veel kaks. Politsei otsib taga veel 12 inimest.

Kui rase naine haiglasse jõudis, siis tuvastati, et ta tegelikult ei olnud kohe sünnitamas ning Kataloonia politsei arreteeris ta.

Hispaania võimud kavatsevad enamiku ebaseaduslikult riiki pääsenud lennureisijatest saata Marokosse tagasi.

BBC teatel pandi viis kinni peetud põgeneda üritanud inimest kohe lennukisse tagasi.

AFP väitel on tegu teise korraga sel aastal, kui Hispaanias maandub väljamõeldud hädaolukorra ettekäändel lennuk ning maandunud lennukist püüavad inimesed põgeneda.

Eelmisel aastal tegi hädamaandumise Mallorcal Marokost Türki suundunud lend, kuna üks lennureisija kurtis kehva enesetunnet diabeedi tõttu. Toona selgus, et väidetavalt kehva enesetundega isikul oli tegelikult kõik korras.

Mallorca hädamaandumise käigus põgenes lennukist 12 inimest.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Helsingin Sanomat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: