Pühapäeval sadu vaibub, kuid uus nädal algab tormiselt

Foto: Margus Muld/ERR

Euroopas on võimu võtnud madalrõhkkonnad ja sademeid langeb nii vihma kui ka lumena. Pühapäeval sadu raugeb, kuid uus nädal algab taas tormiselt.

Eesti ilma mõjutav tsüklon Edela-Soome rannikul on pühapäeval aga hääbumas ja hetkeks jääb sadusid vähemaks, sest kirde poolt laieneb Eesti kohale kõrgrõhuhari, kuid lund langeb endiselt mitmel pool Soomes, Rootsi põhja- ja keskosas ning ka Läänemerel.

Öö vastu pühapäeva tuleb pilves selgimistega. Saartel ja rannikualadel sajab jätkuvalt vähest lund, kohati on ka udu. Puhub valdavalt lõuna- või kagutuul 2-9, läänerannikul puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on -7 kuni -11, saartel ja läänerannikul -2 kuni -6 kraadi.

Hommikul on taevas peamiselt pilves ning mõnel pool rannikul võib sadada ka vähest lund. Kohati on jätkuvalt udu. Puhub kagu- ja idatuul 2 kuni 8, saartel kuni 10 m/s ning õhutemperatuur on mandri Eestis -7 kuni -10 kraadi, Lääne-Eesti saartel -1 kuni -3 kraadi.

Ka päev jätkub võrdlemisi pilviselt ja üksikutes kohtades sajab ka kerget lund. Tuul puhub idakaarest kiirusega 3-9 m/s, õhtul rannikul aga tugevneb kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -5 kuni -8 kraadi, saartel kuni -1.

Uus nädal algab aga tormiselt. Lisaks sellele, et mitmel pool on oodata tugevat lumesadu, ulatub tuule kiirus puhanguti kuni 26 m/s.

Tuisk jätkub ka teisipäeval öösel, kuid hommikuks tõmbab tuul veidi tagasi ja kesknädal saabub juba mõõdukate tuultega, paiguti sajab ikka lund. Järgmise nädala õhutemperatuuri vahemik on öisel ajal -3 kuni -13 kraadi ja päeval -3 kuni -12 kraadi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: