Pankrotistunud krüptoettevõtte FTX endine juht arreteeriti Bahama saartel

Pankrotistunud krüptoettevõtte FTX endine tegevjuht ja asutaja Samuel Bankman-Fried arreteeriti Bahama saartel Nassaus. 2021. aastal viidi FTX peakontor Hong Kongist Nassausse.

Krüptoettevõtte FTX asutaja ja endine tegevjuht Sam Bankman-Fried arreteeriti esmaspäeval Bahama saartel peale USA teadet, et mehe vastu on algatatud kriminaalasi, kinnitasid mõlema riigi esindajad.

30-aastane Bankman vahistati tema korteris Nassau linnas, teatas kuninglik Bahama politsei (Bahama riigipea on Briti monarh Charles III). Bahama politsei teatel arreteeriti mees mitmete USA-s toime pandud finantskuritegude tõttu, vahendas The Wall Street Journal.

Samuti eksis Bankman Bahama võimude teatel ka Bahama saarte seaduste vastu.

Ühe allika kinnitusel kaalub Bankman enda väljaandmise USA-le vaidlustada.

FTX oli veel hiljuti üks maailma suurimaid krüptoraha vahetuskeskkondi, mis esitas eelmisel kuul pankrotiavalduse peale rahavoo lõppemist. FTX rivaaliks olnud ettevõte Binance pidi FTX-ga ühinema, kuid seegi jäi ära.

Sam Bankman-Fried on olnud Bahama saartel sestsaadik, kui FTX esitas pankrotiavalduse. Bankman viis FTX-i peakontori 2021. aastal Hong Kongist Bahama saarte pealinna Nassausse.

Ettevõtte uus tegevjuht John Ray III kinnitas, et FTX-i pankrotistumine tulenes võimu koondumisest väga väikese vähese kogemusega isikute kätte. Ray hinnangul ei suutnud nad panna paika kontrollmehhanisme, mis on vajalikud, kui ettevõte peab haldama teiste inimeste raha.

Bankman-Fried on ise väitnud, et ta ei tegelenud teadlikult FTX-i klientide petmisega.

Vahi alla võetud endine tegevjuht püüdis varem Bahama võimudega suhteid parandada, lubades Bahama inimestel pankrotistunud ettevõttest krüptoraha välja võtta, kuigi samal ajal oli see keelatud kõikides teistes riikides.

25 tunni pikkuse perioodi jooksul võeti FTX-st Bahamaga seotud isikute ja organisatsioonide poolt välja 100 miljoni dollari väärtuses krüptoraha.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: WSJ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: