OTSE kolmapäeval kell 11: Riigikogu Toimetiste uue numbri esitlus

Riigikogu Toimetised
Riigikogu Toimetised Autor/allikas: Riigikogu

Kolmapäeval kell 11 toimub Riigikogu Toimetiste uue numbri esitlus. Ajakirja põhiosa on pühendatud Eesti haridusele ja uurib, milline on olnud Eesti hariduse roll meie kujunemisloos ning milline on hetkeolukord. ERR.ee näitab esitlust otseülekandes.

Värske ajakirja fookusteemat käsitlevas vestlusringis arutlevad akadeemik Jaak Aaviksoo, riigikogu liige ja Tartu Ülikooli professor Margit Sutrop ning Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter selle üle, mida vajame Eesti hariduselt ja mida Eesti haridus vajab meilt.

Fookusosas saab lugeda Jaak Aaviksoo esseed hariduse väljavaadetest ning analüüse ja uuringuid, mis on valminud koostöös Arenguseire Keskusega ning riigikogu kõrghariduse töörühmaga. Töörühma juht Margit Sutrop kirjutab kõrghariduse väärtusest. Arenguseire Keskuse ekspert Uku Varblane uurib oma artiklis kõrgharidusõppe suundumusi ja võimalikke arengusuundi.

Samuti leiab enam kui 200-leheküljeliselt RiTo-st Tartu Ülikooli teadlaste Toivo Maimetsa, Jaanus Harro, Triin Vihalemma jt uurimuse "Kolm aastat Covid-19-ga. Kuidas edasi?" ning 1990. aastatel tuntud ühiskonnategelase ja parlamendiliikme Peet Kase artikli riigikogu protseduurireeglite paikanihkumisest.

RiTo nr. 46 tekstid ja joonised leiab tervikuna kohe peale ilmumist ajakirja veebiküljel. Veebiküljel on võimalik tutvuda kõigi varasemate numbritega ning kasutada huvi pakkuva teema leidmiseks märksõnaotsingut.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: