Kolmapäeval on taas tuisku oodata

Foto: Siim Lõvi/ERR

Madalrõhkkond Birgit liigub kolmapäeval aegamisi põhja poole, kuid selle lõunaservas saame ikka veel lund ning kohati ka tuiskab. Pärastlõunal levivad tuisk ja lumesadu saartelt mandrile ja saartel tuleb ka vihma ja lörtsi. Neljapäeval saame sama pöörise servast veelgi lund ja lörtsi juurde.

Öö vastu kolmapäeva tuleb pilves selgimistega. Mitmel pool sajab lund ja kohati tuiskab. Puhub edela- ja läänetuul 4 kuni 11 meetrit sekundis, saartel ja läänerannikul loodetuul kuni 12, iiliti ka kuni 16 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -3 kraadist Saaremaal kuni -12 kraadini Eestimaa südames.

Hommik on samuti pilves selgimistega. Kohati sajab lund ja tuiskab. Puhub edela- ja läänetuul 5 kuni 11, puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -4 kuni -9, Türi kandis ka kuni -12 kraadi.

Pärastlõunal on taevas enamasti pilves. Tihedam lumesadu ja tuisk levivad Edela-Eestist kirdesse, saartel tuleb ka lörtsi ja vihma ning on jäiteoht. Edela- ja lõunatuul tugevnevad 6 kuni 15, puhanguti kuni 21 meetrini sekundis. Õhutemperatuur ulatub -2 kuni -5 kraadini, saartel ja läänerannikul tõuseb aga kergesse plussi.

Lumest ei pääse ka järgnevatel päevadel. Neljapäeval sajab peamiselt Lääne- ja Kagu Eestis ning tuleb ka tuisku.

Reedel on võrdlemisi udune ja kohati sajab ka lund. Laupäev jätkub reedele sarnaselt, kuid õhtuks jõuab saartele uus sajuala ning paiguti ka tuiskab.

Pühapäeval on lume- ja lörtsihood kuni pärastlõunani ja seejärel sajuvõimalus väheneb.

Õhk muutub taas jahedamaks ning jääb öisel ajal keskmiselt -10 kraadi juurde, päeval on paar kraadi soojem. Vaid pühapäeva päeval on oodata null kuni -3 kraadi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: