Lääs plaanib toetada Vietnami üleminekut roheenergiale 15,5 miljardiga

Vietnami pealinn Hanoi
Vietnami pealinn Hanoi Autor/allikas: SCANPIX/AFP/NHAC NGUYEN

Ajaleht Financial Times kirjutab, et rikkad lääneriigid pakkusid Vietnamile 15,5 miljardit dollarit, et riik saaks üle minna taastuvenergiale. Rikkad riigid võitlevad kliimamuutuste vastu ja tahavad, et vaesemad riigid loobuksid fossiilkütuste kasutamisest.

Vietnam saaks raha fondist, mida rahastavad G7 riigid ning Euroopa Liidu riigid. Sarnase paketi raames saavad raha ka Indoneesia ja Lõuna-Aafrika Vabariik. Vastutasuks vähendavad raha saanud riigid heitkoguseid ja fossiilkütuste kaevandamist. 

Lõuna-Aafrika Vabariik saab fondist 8,5 miljardit dollarit ja Indoneesia 20 miljardit dollarit. 

ÜRO peasekretär Antonio Guterres ütles, et rikaste riikide ning Vietnami, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Indoneesia vaheline leping on heitkoguste vähendamiseks oluline tööriist. 

"Ootame koostööd Vietnamiga, et edendada majanduskasvu ning võidelda kliimamuutustega," ütles USA kliimasaadik John Kerry. 

USA ametnikud ütlesid, et Washington teeb lähikuude jooksul Vietnami ja teiste osapooltega koostööd, vahendas Financial Times.

"Valitsus jätkab koostööd Vietnami ametnikega tagamaks, et elektrivõrku tehtud investeeringud oleksid mõistlikud ja et need oleksid ühendatud uute taastuvenergiaprojektidega," ütles üks USA ametnik. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: