Riigikogu kultuurikomisjon valis Liina Kersna juhiks tagasi

Liina Kersna kultuurikomisjoni istungil.
Liina Kersna kultuurikomisjoni istungil. Autor/allikas: Erik Peinar

Riigikogu kultuurikomisjon valis neljapäeval toimunud erakorralisel istungil komisjoni esimeheks Liina Kersna (RE) ja aseesimeheks Aadu Musta (KE).

Erakorraline juhivalimine komisjonis toimus seoses aseesimehe Liina Kersna tagasiastumisega neljapäeva hommikul toimunud erakorralisel istungil. Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse kohaselt valitakse komisjoni esimees ja aseesimees ühel ajal.

Kersna teatas sotsiaalmeedias, et tema poolt hääletas kuus komisjoni liiget.

Komisjoni liikmed on veel Helle-Moonika Helme, Jaak Juske, Ruuben Kaalep, Siim Kiisler, Signe Kivi, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Heidy Purga, Margit Sutrop ja Marko Šorin.

Kultuurikomisjon on riigikogu alatine komisjon, mis tegeleb haridust, teadust, noorsootööd, keelt, meediat, muinsuskaitset, sporti, loovisikuid, etendusasutusi, muuseume ja raamatukogusid käsitleva seadusloomega.

Riigiprokuratuur lõpetas sel nädalal kriminaalmenetluse, milles kontrollis haridus- ja teadusministeeriumis möödunud aasta oktoobris minister Liina Kersna ajal sõlmitud kiirtestide hankelepingu seaduslikkust. Prokuratuur Kersna kiirtestihankes kuritegu ei tuvastanud.

Kersna kandideerib riigikogu valimistel Võru-, Valga- ja Põlvamaal Reformierakonna esinumbrina.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: