Fotod: Kaja Kallas kohtus Rishi Sunakiga

{{1671465780000 | amCalendar}}

Peaminister Kaja Kallas kohtus esmaspäeval Ühendkuningriigi peaminister Rishki Sunakiga, kellega arutati Eesti ja Ühendkuningriigi koostööd, kaitseküsimusi ja Ukraina toetamist.

"Eesti ja Ühendkuningriik on olnud ühed aktiivsemad Ukraina toetajad ning siin ei ole küsimust, kas see peab jätkuma – seniks kuni Ukraina pole oma territooriumi vabastanud, ei ole me teinud piisavalt. Ukraina on tõestanud end lahinguväljal ning meie igakülgne toetus aitab Ukrainal kiiremini sõda võita ning jõuda rahuni," märkis Kallas. "Oleme pikas vastasseisus – Venemaa imperialistlikud eesmärgid Ukraina vallutada, taas kehtestada Euroopas mõjusfääride ajastu ja nõrgestada NATO-t, ei ole muutunud."

Peaministrid allkirjastasid Tallinnas tehnoloogiapartnerluse ühiste kavatsuste deklaratsiooni, mis näeb ette kahe riigi vahel digi- ja tehnoloogiakoostöö tihendamist tervishoiu, hariduse ja e-valitsemise valdkonnas.

Sunak külastas ka Tapal teenivaid Briti sõdureid. Intervjuus "Aktuaalsele kaamerale" ütles Rishi Sunak, et kuigi Briti kaitseväelaste hulk Tapal praegu väheneb, siis võimekused suurenevad.

"Ma ütleksin eestlastele, et me tagame Madridis NATO tippkohtumisel antud lubaduste täitmise. Vägede hulk on ikka muutunud, aga tegelikult me
suurendame oma võimekusi ja löögijõudu siin. Me toetame Eesti kaitseväge ka diviisi staabi loomisel, me hoiame teisi ressursse valmisolekus, et neid saaks kasutada koheselt ja me suurendame õppuste hulka Eestis. Te näete seda järgmisel aastal, kui meie helikopterid saabuvad," ütles Sunak.

Me jääme täiel määral pühendunuks Eestile ja NATO lahingugruppide kohalolule. Sellepärast olen ma siin peaministrina ja sellele ülesandele jääme me pühendunuks," sõnas Sunak.

Toimetaja: Marko Tooming, Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: