Kreml arestis Deripaskale kuuluva hotellide kompleksi

Oleg Deripaska
Oleg Deripaska Autor/allikas: SCANPIX/AFP/NATALIA KOLESNIKOVA

Ajaleht Financial Times kirjutab, et Vene võimud arestisid miljardär Oleg Deripaskale kuuluva luksushotellide kompleksi. Deripaska on varem kritiseerinud Venemaa sõjalist tegevust Ukrainas.

Juriidiline vaidlus Deripaskale kuuluvate hotellide üle algas juba enne sõja puhkemist. Asjaga kursis inimeste sõnul andis kohus arestimise määruse välja aga pärast seda, kui Kreml käskis Deripaskal lõpetada sõja kritiseerimise, vahendas Financial Times

"Kreml käskis tal maha rahuneda," ütles üks Deripaska liitlane. 

Deripaska on üks väheseid Venemaa miljardäre, kes on pärast sõja puhkemist sõna võtnud. "Me vajame rahu nii kiiresti kui võimalik, oleme juba ületanud joone, kust tagasiteed pole," teatas märtsis Deripaska. 

Juunis hoiatas Deripaska, et Ukraina hävitamine oleks väga suur viga. Kaks nädalat hiljem esitas Putiniga seotud teadus-, haridusüksus Sirius hagi Deripaskale kuuluva ettevõtte RogSibAli vastu. Samale firmale kuulub hotellide kompleks. 

Putin andis juba 2020. aastal Siriusele föderaalse territooriumi staatuse. Nii sai Musta mere ääres asuv Sirius iseseisva staatuse ja eelarve. Moskva tahtis nii luua kaasaegset innovatsiooni- ja turimiskeskust. Siriuse territooriumil asuvad ka RogSibAli hotellid. 

FT teatel otsustas kohus septembris Siriuse kasuks. Siriuse üks juhte on Putini sõber Sergei Roldugin. 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov väitis, et kohtuotsus pole seotud Deripaska sõnavõttudega. Deripaska pressiesindaja ei vastanud FT kommentaaritaotlustele. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: