Pärast jõulupühi läheb ilm taas soojemaks

Jõulupühadeks jõudis külm ilm tagasi ja paiguti sai ka maa pisut valgemaks, kuid pühade lõpuga lõppeb külm taas.

Esimese jõulupüha öösel näeb nii selgemat taevast kui madalaid pilvelaamu, kuid olulist sadu ei tule. Paiguti võib esineda udu. Tuul puhub läänekaarest kiirusega 2 kuni 9 meetrit sekundis, öö hakul rannikul puhanguti kuni 11 meetrit sekundis. Hommikul pöördub tuul lõunakaarde. Õhutemperatuur on -5 kuni -10 kraadi, kohati võib ulatuda ka kuni -13 kraadini. Meremõjuga rannikul jääb termomeetrinäit aga -3 ja +1 kraadi vahele.

Hommikuks kattub taevas laialdaselt pilvedega, aga ilm on ikka sajuta. Puhub nõrk kuni mõõdukas edelatuul ja õhutemperatuur ulatub -3 kraadist Haapsalus kuni -10 kraadini Rakveres. Meremõjuga rannikul võib termomeeter olla ka nulli lähedal.

Päev jätkub samuti pilves selgimistega ning enamasti sajuta, vaid Lääne-Eesti saartel võib kohati veidi lörtsi ja vihma sadada. Paiguti on ka udu. Puhub lõunakaare tuul 2 kuni 8, rannikul puhanguti kuni 12 meetrit sekundis ning õhutemperatuur on -2 kuni -5 kraadi, meremõjuga rannikul 0 kuni +1 kraadi.

Uue nädala algus jätkub kõrgemas rõhuväljas ning esmaspäeval ulatub temperatuur ööpäeva lõikes kuni -10 kraadini. Kohati võib sadada ka nõrka lund, kuid tihedam sajuala jõuab Eestisse õhtuks.

Teisipäeva öö jätkub veel miinuskraadidega, kuid päevaks on temperatuur tõusnud null kraadi ümber, mistõttu Lääne- ja Lõuna-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks ning tekitab jäiteohtu.

Kolmapäeval on temperatuur null kraadi ümber, saartel sajab lörtsi ja vihma ning sadu laieneb mandrile. Ida pool võib pärastlõunal sadada ka lund ning tuisata.

Neljapäev jätkub samuti pilviselt, ajutiste lörtsi ja vihmahoogudega ning õhutemperatuur on kerges plussis nii päeval kui ka öösel.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: