Soome Rautjärvi ajalooline puukirik hävis tulekahjus

{{1671964860000 | amCalendar}}
Foto: Wikipedia

Rautjärvi puukirikus puhkes pühapäevahommikuse jumalateenistuse ajal tulekahju. Kirikus viibinud inimesed pääsesid tervelt välja.

Yle uudisteportaal kirjutas, et Rautjärvi kirik Lõuna-Karjalas on tulekahjus hävinud. Tulekahjupaigas oli palju tuletõrjujaid. Ruokolahti koguduse vikaar Leena Haakana ütles, et kirikut päästa ei õnnestunud. "Siin ei üritatagi seda enam kustutada, vaid see põleb lõpuni," kommenteeris Haakana Ylele.

Kagu-Soome politsei peadirektor, kriminaalkomissar Harri Horttanainen ütles, et politsei on tulekahju sündmuskohal. 

Pole veel teada, miks Soome Evangeelsele Luterlikule Kirikule kuulunud pühakoda põlema süttis. Politsei hinnangul aga viitavad paljud märgid tahtlikule süütamisele. Ka tuletõrje ja kirikusviibijate kinnitusel levis tuli äärmiselt kiiresti, mis viitab tahtlikule süütamisele.

"Põlengu süttimise põhjust on veel raske öelda, kuid kuskil peasissepääsu kohal oli tuli ägedaim, kui päästeüksused kohale jõudsid," ütles tuletõrje valveülem Petri Pätilä.

Päästeteenistus sai tulekahjust teate hommikul kella poole üheksa paiku. Päästeteenistuse pressiteate kohaselt tuli häire esmalt automaatse tulekahjusignalisatsioonina.

Haakana ütles, et tulekahju märkas jumalateenistust läbi viinud preester.

"Keset jutlust ütles pastor, et nüüd kirik põleb, kõik külgustest välja. Siis hakkasid kõik liikuma. Kui tulin koos abikaasaga kirikust välja, põles kiriku torniosa juba tugevasti. Tundus, et midagi pole enam parata, sel puhul kustutusvesi enam ei aita," kirjeldas kirikus viibinud emeriitpastor Kari Luumi.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: