Uue nädala algus toob lund ja lörtsi

Foto: ERR

Esmaspäeval hakkab sadama lund, tuul tõuseb ja tekib jäiteoht. Transpordiamet hoiatab libedate teede eest.

Transpordiameti liiklusjuhtimiskeskus teatas esmaspäeva hommikul, et pärastlõunal jõuab saartele ja Edela-Eestisse lumesadu ja tuisk. Õhutemperatuur püsib miinustes, kuid asub saartel tõusule. Jäiteoht saartel suureneb. Lumesadu ja tuisk laieneb õhtul kirde suunas.

Öö vastu esmaspäeva tuleb pilves selgimistega ning paiguti on udu. Puhub lõuna- ja kagutuul 3 kuni 9, saartel ja läänerannikul 6 kuni 11, puhanguti 15 meetrit sekundis. Külma on -3 kuni -9, meremõjuga rannikul 0 kuni -2 kraadi.

Esmaspäeva hommik tuleb pilves üksikute selgimistega ning vaid Väinamere ümbruses võib kohati vähest lund sadada. Puhub kagutuul 3 kuni 9, saartel puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Külma on -5 kuni -9, saartel ja läänerannikul -1 kuni -3 kraadi.

Päeval on vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Pärastlõunal Edela-Eestist alates pilvisus tiheneb ja hakkab lund sadama. Puhub kagutuul 4 kuni 9, iiliti 13, saartel ja rannikul 9 kuni 15, iiliti 20 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -4 kuni -10, saartel -3 kuni +1 kraadi.

Järgnevatel päevadel on taevas valdavalt pilves. Teisipäevaks on oodata sajust ja tuulist ilma ning on jäiteoht. Öine temperatuur jääb keskmiselt -6 kraadi juurde, päeval -1 ja +3 kraadi vahele.

Kolmapäevaks tuul vaibub ning keskpäevast hakkab saartelt alates lörtsi ja lund sadama. Nii öine kui ka päevane temperatuur jääb keskmiselt -2 kraadi juurde.

Töönädala lõpp tuleb aga juba plusskraadide saatel.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: