Hooletu küünlapõletamine põhjustas pühade ajal kaks väiksemat tulekahju

Küünal.
Küünal. Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Tartus süütas reedel hooletu küünlapõletamine kardina ning laupäeval süttis samal põhjusel Tallinna hotellis kummut. Üldiselt möödus pühadenädalavahetus traagilisemate tuleõnnetusteta.

23. detsembri õhtul kell 20.02 saabus häirekeskusele hädaabi teade Tartu linnast Ranna teelt, kus kortermaja esimese korruse elutoas oli aknalauale pandud küünal süüdanud kardina.

Päästjate saabumise ajaks olid korteris viibijad suutnud põlengu käsikustutiga summutada. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja. Kiirabi kontrollis korteris viibinud 82-aastase naisterahva tervist.

24. detsembril kell 23.10 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Vene tänaval asuvas hotellis on teisel korrusel suits. Selgus, et ühes numbritoas oli kummutile järelevalveta põlema jäetud küünal, mis lõpuni põledes kummutipealse süütas. Õnneks saadi tulekahjule kiiresti jaole ning põleng kaugemale ei levinud. Päästjad tuulutasid korruse.

Päästeamet tuletab meelde, et küünal tuleb põlema asetada kindlale mittesüttivast materjalist alusele ja eemale süttida võivatest asjadest, milleks näiteks televiisor, mööbel, riiulid, kardinad või muud tekstiilid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: