Karge jõuluilm asendub niiske ja sooja õhuga

Karge pühadeilm asendub niiske ja sooja õhumassiga ning teisipäevane sajupakett on väga kirju, muutes teed väga libedaks.

Eelolev öö tuleb Eestis üle maa leviva lumesaju ja tuisuga. Lääne-Eestis läheb sadu järk-järgult üle lörtsiks ja vihmaks, kohati sajab jäävihma, suureneb jäiteoht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Puhub kagutuul 6-10, puhanguti kuni 15, rannikul 10-15, puhanguti kuni 22 m/s. Õhutemperatuur on -11 kraadist Ida-Eestis 0 kraadini saartel, pärast keskööd temperatuur tõuseb.

Hommikul sajab idas lund, sekka lörtsi ning tuiskab, läänes tuleb lörtsi ja vihma. Pole välistatud ka jäävihm. Teedel on jäidet. Puhub kagutuul 6-10, puhanguti 15, saartel ja läänerannikul lõuna- ja edelatuul iiliti kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on -5 kraadist Virumaal +3 kraadini saartel.

Päeval sajab Ida-Eestis lund ja lörtsi ning paiguti tuiskab. Lääne-Eestis sajab lörtsi ja vihma. Mandril püsib jäävihma tõenäosus kõrge. Pärastlõunal suurem sadu taandub ning vihma ja lörtsi sajab üksikutes kohtades. Jäiteoht on suur.

Tuul pöördub mandril kagust edelasse ning ulatub iiliti 13, rannikul 15 m/s, saartel ulatub edela- ja läänetuul kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3 kraadini.

Kolmapäeva öösel liigub järgmine sajuala kiiresti läänest itta, seejärel levib üle maa kuivem ja külmem õhk. Hommikuks on valdavas Eestis miinuskraadid ning jäätunud teed. Päeval näitab ennast ka päike, õhtu toob pilved ja uue saju.

Neljapäeval levib uus sajuala ja soe õhk edelast kirde suunas ning praegu paistab, et sulailm püsib ka reedel ja laupäeval.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: