Spiegel: Kremli sõja kriitikust saab Saksa suursaadik Venemaal

{{1672213380000 | amCalendar}}
Alexander Sebastian Leonce von der Wenge Graf Lambsdorff
Alexander Sebastian Leonce von der Wenge Graf Lambsdorff Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Political-Moments

Väljaanne Der Spiegel kirjutab, et Saksamaa uueks suursaadikuks Venemaal saab Vabade Demokraatide Partei (FDP) välisasjade ekspert Alexander Lambsdorff. Krahvi tiitlit kandev Lambsdorff on varem teravalt kritiseerinud Venemaa sõjalist tegevust Ukrainas.

Lambsdorff kritiseerib järjepidevalt Venemaa sõjalist tegevust Ukrainas. Tema sõnul peab Saksamaa pakkuma Ukrainale sõjalist toetust, kuni läbirääkimised saavad alata võrdsetel alustel. 

Aprillis kritiseeris Lambsdorff protestijaid, kes propageerisid patsifismi.

"Kui lihavõttepühade marssijad nõuavad nüüd desarmeerimist ja viitavad Ukraina vägivallatule toetamisele, siis sülitavad nad Kiievi ja Harkivi kaitsjatele näkku," märkis Lambsdorff.

Lambsdorff on kogenud välispoliitika ekspert. Tal on diplomaadi haridus ning ta on töötanud välisministeeriumis poliitikosakonnas ning hiljem ka Vene-suhete osakonnas.

Aastatel 2000-2003 töötas Lambsdorff  Saksamaa saatkonnas Washingtonis pressiesindajana.

Aastatel 2004-2017 oli ta Euroopa Parlamendi liige.

Praegu on Lambsdorff Saksamaa parlamendisaadik ja FDP fraktsiooni esimees. Lisaks on ta ka Bundestagi Saksa-Balti sõprusrühma esimees.

Praegu on Saksamaa suursaadik Moskvas Andreas von Geyr. Pikka aega spekuleeriti Berliinis, et Lambsdorffist võib saada Saksamaa suursaadik USA-s.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: