Poodide müügitulu langust mõjutas novembris enim kokkuhoid tööstuskaupadelt

Ostja kaupluse iseteeninduskassas
Ostja kaupluse iseteeninduskassas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kaupluste müügitulu langes novembris eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades kaks protsenti ning suurima panuse sellesse andis tööstuskaupade müügi vähenemine.

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 939 miljonit eurot.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak sõnas, et novembris mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes seitse protsenti.

Müügitulu vähenes enamikul tegevusaladel. "Vaid tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes kasvas müük kaks protsenti ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes jäi see eelmise aasta tasemele," lisas Pihlak.

Tööstuskaupadest vähenes müük kõige rohkem ehk 14 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu vähenes veel 10 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, viis protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, mis müüvad peamiselt arvuteid ja nende lisaseadmeid, raamatuid, sporditarbeid, mänge, mänguasju  ja muud taolist, kolm protsenti kaubamajadest ning kaks protsenti kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil.

Toidupoodide müügitulu vähenes eelmise aasta novembriga võrreldes neli protsenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu suurenes 18 protsenti.

Oktoobriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu neli protsenti.

Selle aasta üheteistkümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kolm protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: