Elektri börsihind langeb laupäeval 11,46 eurole

Elekter
Elekter Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Elektri päeva keskmine börsihind Eesti hinnapiirkonnas langeb laupäeval 11,46 eurole megavatt-tunnist ning öötundidel langeb hind ka negatiivseks.

Laupäeva varahommikul kella neljast viieni langeb hind negatiivseks, ulatudes -0,04 euroni ning kella viiest kuueni -0,01 euroni.

Kõige kallim on elekter laupäeva õhtul kella neljast viieni, mil ulatub 59,29 euroni megavatt-tunni kohta. Hinnad on käibemaksuta.

Viimati oli päeva keskmine hind Nord Pooli elektribörsil Eesti hinnapiirkonnas madalam 2021. aasta 5. aprillil, mil see oli 7,10 eurot megavatt-tunnist.

Elektri hind on laupäeval Eestiga samal tasemel ka Lätis ja Leedus, Soomes langeb see 8,72 eurole megavatt-tunnist.

Päeva keskmine hind on kõrgem Poolas, kus ulatub üle 63 euro megavatt-tunnist, Norra lõunaosa hinnapiirkondades, kus ulatub üle 110 euro ning Ühendkuningriigis, kus on 147 eurot megavatt-tunnist. Saksamaal langeb päeva keskmine hind 79 sendiga negatiivseks.

Esmakordselt langes Eestis elektri börsihind negatiivseks 2020. aasta juulis. Elektrihinnad võivad langeda miinusesse, kuna elektrijaamade ajutine seismapanek on tunduvalt kallim kui ajutiselt tarbijatele peale maksmine.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: