Venemaa on valmis gaasi eest taas välisvaluutat vastu võtma

Gaas.
Gaas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas määruse, mille kohaselt võivad gaasiettevõtted ebasõbralike riikide ostjatelt gaasi eest võlgu olevad summad vastu võtta nende riikide valuutas.

Uus määrus sätestab, et kui Venemaa tarnija nõuab välisostjalt võla sisse või ostja maksab võla tagasi lepingu alusel, millega lõpetati tarnimine märtsi määruse mittetäitmise tõttu, saab tasuda lepingus toodud valuutas spetsiaalsele kontole volitatud pangas, kirjutas Interfax.

Samas näeb määrus ette, et sellisel viisil võla tagasimaksmine "ei ole Vene tarnija jaoks alus maagaasi tarnete taasalustamiseks, kui välisostja ei täida käesoleva määrusega kehtestatud korda."

Eraldi on sätestatud, et erikontol teostab volitatud pank ainult toiminguid ostjalt raha krediteerimiseks ja debiteerimiseks - Venemaa tarnija korralduste alusel.

Kevadel kehtestas Venemaa nõude, et Vene maagaasi tarnete eest tuleb tasuda rublades ning lääneriikide ostjad on kohustatud avama Gazprom-bankis spetsiaalse rublakonto.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Kai Vare

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: