Politsei uusaastaöö väljakutsed olid peamiselt seotud alkoholiga

Uusaastaööl möödusid avalikud üritused enamasti rahulikult, politseil oli kõige rohkem tööd alkoholi liigtarbimisega seotud väljakutsetega. Leiti ka kaks vägivallatundemärkidega surnukeha.

"Politseile möödus uusaastaöö väga töiselt. Kui avalikud üritused möödusid üldjuhul rahulikult, siis koduseinte vahel toimuv mitte. Peamised väljakutsed olid seotud alkoholi liigtarbimisega, mis tõi kaasa rohkem lähisuhtevägivalla juhtumeid, joobes juhtimist, aga ka abitusse seisundisse jäetud inimesi," ütles politsei- ja piirivalveameti operatiivjuht Tago Trei.

Trei sõnul oli aastavahetus vägivallarohke just alkoholi tõttu. "Meil oli mitmeid sündmusi, kus alkoholist tingitud tülisid ei suudetud enam sõnadega lahendada ja appi võeti rusikad või muu. Üks kurb näide on tänasest varahommikust, kus politseile Tapalt teatati, et korterist leiti vägivallatundemärkidega 54-aastase mehe surnukeha. Sündmuskohalt pidasime kinni 58-aastase alkoholijoobes mehe," ütles ta.

Ärev teade tuli politseile hommikul ka Tallinnas Rahumäe teelt, kust leiti 50-aastase naise surnukeha ja lõikehaavadega 37-aastane mees, kes toimetati raskes seisus haiglasse. Sündmuskohal peeti kahtlustavana kinni 40-aastane alkoholijoobes mees. Mis täpselt nende traagiliste kuritegudeni viis, selgitatakse kriminaalmenetluste käigus.

Negatiivse trendi vaates tuli avalikes kohtades ette kaks relvaga seotud juhtumit, mõlemad leidsid aset Tartus. "Ühel juhul ähvardati tüli käigus teist relvataolise esemega, teise juhtumi puhul lasti ja vehiti sellega avalikus kohas. Mõlema juhtumi puhul olid inimesed alkoholijoobes ning tegemist oli stardipüstolitega, mis nägid välja nagu päris relvad ja häirisid teisi," rääkis Trei.

Ööpäevaga tabati 23 joobes juhti, Trei sõnul see number päeva jooksul ilmselt kasvab.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: