Esimesed päevad tõid mitukümmend e-abiellumisavaldust

Abielu sõlmimiseks tuleb siiski perekonnaseisuametisse või kirikusse kohale minna
Abielu sõlmimiseks tuleb siiski perekonnaseisuametisse või kirikusse kohale minna Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lõppenud aasta viimasel tööpäeval avanes võimalus esitada abieluavaldust elektroonselt veebilehel rahvastikuregister.ee ning teisipäevaks oli laekunud juba 34 sellist avaldust.

Kui abieluavaldust saab elektroonselt esitada alates äsja lõppenud aasta lõpust, siis abielu lahutamise avalduse e-teenus käivitub eeldatavasti 2024. aastal, teatas siseministeerium.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas selgitas, et kuigi avalduse saab nüüd mugavalt e-teenuses esitada, peavad abiellujad jah-sõna ütlemiseks siiski perekonnaseisuametniku juurde koos kohale minema.

"Pidulikku hetke me elektrooniliseks ei muuda, kuid pakume võimaluse eelneva asjaajamise arvelt aega säästa," sõnas ta.

Pungas lisas, et esimene tagasiside teenusele on kasutajatelt olnud positiivne.

Elektroonilise abiellumisavalduse esitamine on osa riigi arendatavatest sündmuspõhistest teenustest, mille eesmärk on muuta avalikud teenused inimestele võimalikult lihtsaks ja mugavaks. Lisaks avalduse esitamise e-teenusele loodi portaali eesti.ee abiellumise infoväli, kust leiab olulise teabe abielu sõlmimisega seonduva kohta ning sammude kaupa juhise, mis hetkel milline tegevus abiellumisel vajalik on.

Sündmuspõhiseid teenuseid rahastatakse ning abiellumisavalduse esitamise e-teenus ja infoväli eesti.ee portaalis on valminud Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) vahenditest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: