Kolmapäeval sajab lund juurde ja tuul tugevneb

Lähipäevil tuleb mõnel pool lund juurde ja tuul muutub tugevamaks.

Kolmapäeva öösel on taevas peamiselt pilves. Lumehood levivad loodest kagusse ning kohati sajab ka lörtsi. Tuul puhub põhjast ja loodest 4 kuni 10, Lääne-Eesti saartel ja rannikul puhanguti kuni 14 meetrit sekundis, pärast keskööd tuul nõrgeneb ja pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on -1 kuni -7 kraadi, saartel ja läänerannikul püsib 0 kraadi ümber.

Hommik on samuti enamasti pilves ning kohati sajab ka lund. Puhub läänekaare tuul 3 kuni 7, rannikul puhanguti 10 meetrit sekundis. Termomeetrinäit jääb 0 ja -3 kraadi vahele.

Ka päev jätkub pilviselt ja mitmel pool on jätkuvalt lumehooge. Tuul on muutliku suunaga ja puhub 1 kuni 8 meetrit sekundis, õhtuks pöördub idakaarde ja tugevneb pisut. Õhutemperatuur ulatub +1 kraadist -5 kraadini.

Lumesadu jätkub ka järgnevatel päevadel, kuid nädalavahetus tuleb suurema sajuta. Termomeetrinäit teeb aga üsna järsu languse, nii et kui neljapäeval on ööpäevane temperatuurivahemik -1 kraadist -13 kraadini, siis pühapäeval on see -5 kraadist -25 kraadini. Saartel ja rannikul on ikka soojem, sisealadel ning eriti Ida-Eestis krõbedam. Tuul püsib kogu nädala teise poole küll pigem mõõdukas vahemikus, kuid rannikualadel on ka tugevaid puhanguid, mis toovad siin-seal kaasa tuisku.

Külmade ilmadega tuleb aga sagedamini pilve tagant välja ka päike, seega aastavahetuse udule on tulemas vahelduseks säravamad talvepäevad.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: