Harjumaal algab Rail Balticu ehitus sel sügisel

Rail Balticu kiirrong kunstniku nägemuses.
Rail Balticu kiirrong kunstniku nägemuses. Autor/allikas: RB

Kui kuu aega tagasi kuulutas Rail Baltic Estonia (RBE) välja raudtee põhitrassi esimese ehitushanke, siis tänaseks on hankes ka juba järgmine lõik ning ehitus algab aasta teises pooles, teatas RBE.

Kui kõik plaanipäraselt läheb, saab juba selle aasta sügisel alustada Rail Baltica põhitrassi ehitamisega ka Harju maakonnas, kus ehitaja peab asuma lahendama Ülemiste terminali juurest algavat trassiosa, ütles Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Anvar Salomets.

"Kindlasti tahame alanud aastal kuulutada välja veel vähemalt paar põhitrassi lõikude ehitushanget," lausus ta

Harjumaa esimese põhitrassi raudteelõigu ehitamiseks välja kuulutatud hankele oodatakse pakkumisi 16. märtsini. Eeldatavaks maksumuseks on 24 miljonit eurot.

Ülemiste jaama ida küljest algav ehituslõik on 4,8 km pikk ning kulgeb kuni Lagedi tee ristumiseni Soodevahes Rae vallas. Ehituslõiku jääb ka osaline Ülemiste veeremidepoo muldkeha ehitus, samuti tuleb ehitada perspektiivse sõiduautode pealelaadimisjaama raudteeosa muldkeha. Rajatava põhitrassi muldkeha laius on antud lõigus 14 kuni 20 meetrit.

Koos raudtee muldkehaga rajatakse ka drenaaž, kaablikanalisatsioonid, maaparandussüsteemid, tugimüürid ja tõstetakse ümber tehnovõrgud, samuti tuleb raudteemuldesse ehitada truup, millega tagatakse läbipääs väikeloomadele.

Salometsa sõnul võib käesoleval aastal veel ehitushankeni jõuda ligikaudu 30 kilomeetrit Rail Balticu põhitrassist. See tähendaks, et 2024. aasta esimeseks pooleks oleks ehituses juba ligikaudu 40 kilomeetrit Rail Balticu raudteest.

Rail Balticu Ülemiste-Lagedi lõik. Autor/allikas: RBE

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: