Postimehe raamatukirjastus tõmbab tegevust koomale

Raamatud raamatukogus.
Raamatud raamatukogus. Autor/allikas: Klassikaraadio

Postimehe raamatukirjastus koondab töötajaid ja tegutseb edaspidi väiksemas mahus, tuues põhjuseks vähenenud raamatute lugemise ja hinnatõusude mõjud.

Postimees Grupi personalijuht Ingrid Saar ütles ERR-ile, et alates jaanuarist lõpetab Postimehe raamatukirjastus suures osas ilukirjanduse avaldamise ning jätkab eelkõige valitud populaarteaduslike väljaannete, sealhulgas sarja Postimehe Raamat kirjastamisega.

"Selle otsuse põhjuseks on raamatukirjastamise turul toimuvad muutused ning mitmete ebasoodsate tegurite - lugemuse vähenemise, tarbijate ostujõu languse ning sisendhindade, eriti paberi ja trükikulude kiire kasvu tõttu ei ole senises mahus raamatute kirjastamine enam jätkusuutlik," lausus Saar.

Ta ei täpsustanud, mitut inimest koondamine puudutab, kuid märkis, et Postimehe kirjastus jääb edaspidi tegutsema väiksemas mahus ja koosseisus.

Postimehe Kirjastus OÜ asutati 2021. aastal, kuid selle eelkäijaks oli Postimees Grupi osana tegutsenud raamatukirjastus, mis alustas tegevust 2015. aastal, kui avaldas Julius Oro lastemenuki "Muna" uustrüki. Ettevõte kuulub Margus Linnamäe MM Grupile.

Eelmisel majandusaastal, mis lõppes 30. aprillil 2022, sedastas ettevõte oma aastaaruandes, et kirjastusvaldkonnas on mitmeid väljakutseid, peamiselt materjalide ja töötasude kiire kasv ning 2021. aasta jõuluperioodil ka paberinappus. 2021.–2022. aastal ilmus kirjastusel 70 raamatut, neist neli kordustrükki.

Kirjastus oli eelmisel aruandeaastal 102 000 euroga kahjumis, selle käive oli samal ajal veidi alla 400 000 euro.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: