Euroala inflatsioon aeglustus detsembris 9,2 protsendile

Keskturul
Keskturul Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Euroala inflatsioon aeglustus Eurostati esialgse kiirhinnangu kohaselt detsembris aastavõrdluses 9,2 protsendile. Euroala kiireim hinnakasv oli detsembris 20,7 protsendiga Lätis.

Novembris oli euroala inflatsioon 10,1 protsenti ja oktoobris 10,6 protsenti.

Kõige enam panustasid eurostati kiirhinnangu kohaselt hinnatõusu energiahinnad, millele järgnesid toit, alkohol ja tubakas.

Kiireim inflatsioon oli detsembris 20,7 protsendiga Lätis, millele järgnes Leedu 20 protsendiga ning Eesti 17,5 protsendiga. Slovakkias oli näitaja 15 protsenti ning Itaalias 12,3 portsenti.

Kõige madalam hinnatõus oli Hispaanias, kus see ulatus detsembris aastatagusega võrreldes 5,6 protsendini, sellele järgnes 6,2 protsendiga Luksemburg.

Euroopa Keskpank on alates juulist tõstnud baasintressimäärasid neljal korral kokku 2,5 protsendipunkti võrra. Nende sammude eesmärk on inflatsiooni naasmine kahe protsendi juurde.

ECB nõukogu tõstab baasintressimäärasid eelduste kohaselt veel, sest inflatsioon on endiselt liiga kiire ja ületab keskpanga seatud eesmärki tõenäoliselt liialt pika aja jooksul.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: