Hiina tühistas riiki sisenejatele kehtinud karantiininõude

Piirangute mahavõtmine võimaldas mitu aastat lahus olnud hiinlastel taas oma perekondi näha.
Piirangute mahavõtmine võimaldas mitu aastat lahus olnud hiinlastel taas oma perekondi näha. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Hiina tühistas pühapäeval riiki sisenejatele kehtinud karantiininõude, mis oli üks keskseid piiranguid Pekingi varasemas poliitikas koroonapandeemiaga võitlemisel. Hiinasse saabujad peavad endiselt tegema 48 tundi enne riiki saabumist koroonatesti, kuid nad ei pea enam karantiini jääma.

Kompartei juhitud Hiina võimud tühistasid piirangud läheneva hiina uusaasta tähistamise eel, mis toob kaasa masside liikumise, kuna hiinlased tavatsevad siis oma sugulasi külastada. Tänavu tähistatakse kuukalendri kohaselt aastavahetust 22. jaanuaril.

Hiinas on alates 2020. aastast kehtinud nulltolerantsi poliitika COVID-19 suhtes, mis hõlmas muu hulgas tervete piirkondade sulgemist ja kohustuslikku karantiini inimestele, kes olid nakatunutega kokku puutunud.

Detsembris hakkasid võimud sulgemismeetmete vastu puhkenud rahutuste järel piiranguid aegamisi maha võtma, sellele järgnes aga haigestumiste järsk kasv, kuna suurel osal hiinlastest puudub COCID-19 suhtes immuunsus, kuna nad on vaktsineerimata ning pole ka haigust läbi põdenud.

Hiina avanemine annab lootust, et see ergutab maailma majandust, mille kiiremat kasvu on hoidnud tagasi ka Hiina isolatsioon ja viimase 50 aasta madalaim majanduskasv.

Hiina võimud eeldavad, et sel hooajal tehakse umbes kaks miljardit välisreisi, mis on peaaegu kaks korda rohkem kui eelmisel aastal, jõudes 70 protsendini 2019. aasta reiside arvust.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax, Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: