Parempoolsete nimekirjas kandideerib Ilmar Raag

Parempoolsetega liitus filmitegija, julgeolekuekspert ja kaitseliitlane Ilmar Raag, kes kandideerib ka erakonna nimekirjas riigikokku.

"Eesti läheb mulle väga korda ja nüüd, kus seisame Vene impeeriumi rahutuse ja ambitsioonide tõttu pikema julgeolekukriisi lävel ning Eestit ootavad ees keerulised valikud, ei saa ma teisiti, kui pean aktiivsemalt panustama," ütles Raag erakonna saadetud pressiteate vahendusel. "Kuna Parempoolsed ei ole massipartei, siis ei pea me iga hinna eest kõigile meeldima ja võime selle asemel esitada ka ebapopulaarseid, kuid vajalikke lahendusi. Ma usun, et see ongi meie ülesanne," lisas ta.

"Parempoolsetesse koonduvad eri elualade tipud, kes hoolivad Eestist ja on valmis andma oma kogemuse Eesti teenistusse. Ilmar Raagi tundlik sotsiaalne närv on pannud ta tegema valusaid filme, juhtima kommunikatsioonikriise, tegutsema julgeolekuvaldkonnas ja Kaitseliidus ning abistama Ukrainat," ütles Parempoolsete esimees Lavly Perling. "Seesama sotsiaalne närv on Ilmari toonud Parempoolsetesse ja meil on au koos temaga siit edasi minna. Poliitika ei tohi olla eebenipuust torn või suletud kapsel, kuhu lihtsurelike hääled ei kostu. Kõik me esindame inimesi, kellel on päris mured ja vajadused. On oluline, et kõik riigikogu liikmed oleksid seotud ka mõne poliitikavälise erialaga ning end seal tõestanud. Seda Ilmar Raag kahtlemata on."

Erakonna teatel seisab Raag poliitikas ennekõike julgeoleku, elanikkonna turvalisuse, vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ja kodanikuühiskonnaga seotud teemade eest. Raag lubab, et jätkab kodanikuühiskonna kaudu Ukraina toetamist ka siis, kui osutub valituks riigikokku. Samuti ei loobu ta loomingulisest tegevusest ning kavatseb järgmise nelja aasta jooksul teha vähemalt ühe uue filmi.

"See, kuidas Eesti jõuab käesoleva sajandi lõpule, otsustatakse järgneva kümne aastaga. Eesti muutub paratamatult, aga selles tulevikus on meil kõigil ka võimalused, kui me täna aega ei raiska pea liiva alla peitmisega," märkis Raag. "Annan end nende valijate teenistusse, kes teavad, et muudatused on paratamatud, aga me tuleme neist läbi. Nii, et Eesti jääb vabaks, meie riik jääb austama iga inimese vabadusi ja majanduses toimib aus konkurents."

Parempoolsed pole seni kõiki oma esinumbreid ega ka kandidaate avaldanud.

Erakond teatas esmaspäeval, et avalikustab oma täisnimekirja ning kampaaniaplatvormi 21. jaanuaril.

Valimisteenistuse kodulehe andmeil lõpeb kandidaatide registreerimiseks esitamine 19. jaanuaril kell 18.00 ning võimalike vigade parandamine kandideerimisdokumentides lõpeb 21. jaanuaril kell 18.00.

Raag kandideerib Parempoolsete teatel Tallinnas, kuid erakond ei täpsustanud, millises valimisringkonnas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: