Sel nädalal kinnitavad mitu erakonda oma valimisnimekirja ja programmi

EKRE ja Reformierakonna valimisplakat Keskerakonna kontori küljes 2021. aasta KOV valimistel.
EKRE ja Reformierakonna valimisplakat Keskerakonna kontori küljes 2021. aasta KOV valimistel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sel nädalavahetusel toimuvad enamiku suuremate erakondade valimiskongressid. Valimisnimekirja ja programmi kinnitavad Reformierakond, Sotsiaaldemokraadid, Keskerakond ja Eesti 200.

14. jaanuaril toimub Jõhvi kontserdimajas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu, kus kinnitatakse riigikogu valimiste üldnimekiri ning valimisprogramm. Samuti tehakse teatavaks erakonna valimiste hüüdlause.

Samal päeval toimub ka Reformierakonna volikogu ja üldkogu, kus kinnitatakse valimisprogramm ja nimekiri.

Ka Keskerakond peab laupäeval volikogu ja valimiskonverentsi. Valimiskonverentsil tutvustatakse ringkondade nimekirju, erakonna üleriigilist nimekirja ja valimisplatvormi.

Eesti 200 valimiskongress toimub aga sel pühapäeval ehk 15. jaanuaril. Kinnitatakse valimisprogramm, nimekirjad ning avaldatakse valimiskampaania tunnuslause.

EKRE valimiskogu kuupäev ei ole veel paigas, aga pressiesindaja Holger Bergi sõnul toimub see tõenäoliselt jaanuari teises pooles.

Roheliste juht Johanna Maria Tõugu ütles, et Roheliste volikogu kinnitab valimisnimekirja ja programmi 18. jaanuaril.

Parempoolsed korraldavad valimiskampaania avaürituse 21. jaanuaril.

Isamaa peasekretär Priit Sibul ütles, et sel teisipäeval on erakonna juhatuse ehk eestseisuse koosolek, kus otsustatakse, kas pidada volikogu 21. või 28. jaanuaril.

Riigikogu valimiste valimiskorra järgi lõpeb 19. jaanuaril kandidaatide registreerimiseks esitamine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: