Saksa prokuratuur kaalub pangalaenu tõttu riigi rahandusministri uurimist

Saksa rahandusminister Christian Lindner on majandusliberaalse FDP esimees
Saksa rahandusminister Christian Lindner on majandusliberaalse FDP esimees Autor/allikas: SCANPIX/ Bernd Weißbrod/dpa

Saksa prokuratuur tunneb huvi Saksa rahandusministri Christian Lindneri sidemete vastu BBBankiga. Lindner on pangast laenu võtnud ning saatnud BBBanki üritusele tervitusvideo.

Saksa rahandusminister Christian Lindner võib sattuda huvide konflikti tõttu korruptsioonisüüdistuse alla, vahendas Politico.

Berliini prokuratuur kaalub, kas võtta Lindnerilt saadikupuutumatus ning algatada juurdlus, et selgitada välja rahandusministri sidemed BBBankiga. Eelmisel aastal pidas Lindner selle panga üritusel kõne pärast laenu saamist.

Berliini prokuratuuri esindaja kinnitas Politicole, et sellist käiku kaalutakse, kuid rõhutas, et menetluskäik on praegu tavapärane ning prokuratuur ei anna kahtlustusest eraldi avalikult teada. Kui eeluurimise raames selgub, et rahandusministri puutumatus tuleb ära võtta, siis teavitatakse Bundestagi presidenti juurdluse alustamisest.

Saksa ajakiri Spiegel teatas juba 2022. aasta oktoobris, et Lindneril on sidemeid BBBankiga.

Spiegeli sõnul ostis Lindner Berliinis 2021. aasta jaanuaris 1,65 miljoni euro eest kinnistu ning võttis selle ostuks ja renoveerimiseks pangast 2,35 miljonit eurot laenu. 2022. aasta juunis enne täiendava 450 000 euro suuruse laenu võtmist tegi Lindner kolmeminutilise video BBBanki 100. aastapäeva tähistamise ürituseks.

Politico toob esile, et kuigi Saksa meedias viidati, nagu oleks Lindner oma pangalaenu varjanud, siis Bundestagi kodulehel on välja toodud praeguse Saksa rahandusministri kõned BBBanki üritustel ka enne tema ministriks saamist.

Lindneri advokaat eitas pühapäeval süüdistusi, nagu tema klient oleks ajanud era- ja tööasjad segamini. Saksa rahandusministeeriumi esindaja kinnitas esmaspäeval, et nad pole eeljuurdlusest teadlikud ning ei soovinud Berliini prokuratuuri menetlustegevusi kommenteerida.

Rahandusministeeriumi esindaja tõi ka esile, et BBBanki palvele saada Lindnerilt tervitusvideo tegeleti ministeeriumis ning Lindner lubas vabatahtlikult ametisse astudes järgida ministeeriumi rahaasjade nõudeid.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: