Powell: USA Föderaalreserv ei hakka kliimamuutustega võitlema

Jerome Powell Rootsis keskpankurite sümpoosiumil
Jerome Powell Rootsis keskpankurite sümpoosiumil Autor/allikas: SCANPIX/Claudio Bresciani/TT NEWS AGENCY

USA Föderaalreservi juht Jerome Powell teatas, et keskpank kaitseb oma iseseisvust määrata intressimäärasid ja võidelda inflatsiooniga. Powelli sõnul ei saa keskpank tegeleda nende suhtes väliste küsimustega nagu kliimamuutuste vastu võitlemine.

USA Föderaalreservi juht Jerome Powell kinnitas Rootsis toimunud keskpankurite arutelul, et USA keskpank usub tugevalt oma inflatsiooni alandamise mandaati isegi kui see alandab intressimäärade tõusu tõttu majanduskasvu.

Powelli sõnul tehakse seda isegi sel juhul kui sellistele otsustele on poliitiline vastusurve, vahendas The Wall Street Journal.

Föderaalreservi juhi sõnul peab keskpank vältima sekkumist poliitikateemadesse, mis pole otseselt seotud keskpanga majanduse haldamise eesmärkidega. Selle raames kinnitas Powell, et Föderaalreserv ei ole kliimamuutuste poliitika tegija.

Mõned USA demokraatliku erakonna poliitikud ja keskkonnakaitsjad on survestanud keskpanku, et nad võtaks kliimamuutustega võitlemisel aktiivsema rolli. Powelli välja öeldud arusaam on märksa limiteeritum ning selle raames jälgib Föderaalreserv mitmeid pangandussektorit ähvardavaid riske, sh kliimamuutuste mõjusid. Selle osas on samas osad vabariiklaste poliitikud pahased olnud.

Kuigi mõned teised keskpangad on kliimamuutustega võitlemise osas teinud julgemaid samme, siis Powell viitas, et Föderaalreserv ei saa USA sisepoliitilise konsensuse puudumisel sama teha.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: WSJ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: