Kolm Harjumaa omavalitsusjuhti kandideerivad Parempoolsete ridades

Andres Laisk
Andres Laisk Autor/allikas: Veski Market

Parempoolsete nimekirjas kandideerivad eelseisvatel valimistel riigikokku Saue vallavanem Andres Laisk, Saku vallavolikogu esimees Eero Alamaa ja Kiili vallavanem Aimur Liiva.

Aastatel 2014-2021 Isamaasse kuulunud kauaaegne Saue vallavanem Andres Laisk ütles, et tema eesmärk on pöörata Eesti majanduspoliitika taas paremale.

"Just parempoolne maailmavaade on olnud Eesti edu aluseks, kahjuks näeme aasta-aastalt, kuidas riiki triivitakse üha enam vasakule. Vasakule triivimine tähendab raha ümberjagamist, mitte päriselt jõukuse kasvatamist."

Samuti ei pea Andres Laisk õigeks, et riigi sotsiaalpoliitika on muutunud ühiskonna kõige nõrgemate abistamise asemel üldrahvalikuks toetuste jagamiseks.

"Kahjuks tähendab kõigile valimatult toetuste jagamine, et päriselt abivajajate jaoks jääb tahes-tahtmata raha vähemaks," sõnas Andres Laisk.

Saku vallavolikogu esimees Eero Alamaa astus Parempoolsete liikmeks mullu 8. oktoobril.

"Selge on, et haldusreform jäi pooleli ja viidi läbi piirini, kuhu küündis toonane poliitiline võimekus ja tahe. Kohaliku omavalitsuse tegelik otsustusvabadus piirkonna loodus-, majandus-, ning sotsiaalse keskkonna kujundamisel saab ja peab olema suurem, mistõttu tuleb omavalitsuste finantsautonoomiat suurendada," selgitas Alamaa oma poliitilisi prioriteete.

3. jaanuaril Parempoolsetega ühinenud Kiili vallavanem Aimur Liiva ütles, et kaheksa aastat vallavanema ametis on olnud piisavalt pikk aeg, et näha erinevaid valitsusi.

"Mida aeg edasi, seda enam on kahjuks süvenenud võistlus selle üle, kes suudab rohkem toetusi ja tasuta asju pakkuda. See ei ole jätkusuutlik tee, mida me peaks käima riigi või omavalitsusena. Igal asjal on oma konkreetne hind ja vildakas on eeldus, et selle peab keegi teine kinni maksma," leidis Aimur Liiva.

Liiva sõnul saame tänast suunda jätkates paratamatult kehvemad teenused.

Parempoolsete esimees Lavly Perling ütles, et tugevate omavalitsusjuhtide kandideerimine Parempoolsete nimekirjas näitab, et parempoolsus, vastutustundlik eelarve, jõukuse kasvule suunatud majanduspoliitika ja omavalitsuste finantsautonoomia on olulised teemad, mille rakendamine lubab kasvatada jõukust kogu Eestis.

Erakond Parempoolsed avalikustab oma täisnimekirja ning kampaaniaplatvormi 21. jaanuaril. Riigikogu valimised toimuvad 5. märtsil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: