Endisele Tallinna linnatapamaja krundile kerkivad kõrghooned

{{1674030300000 | amCalendar}}
Planeeringu eskiis
Planeeringu eskiis Autor/allikas: repro

Tallinna Kesklinnas Torupilli asumis Vilmsi, Vesivärava ja Gonsiori tänava ning Laagna tee vahelisel alale, kus kunagi asus ka Tallinna linnatapamaja, kavandab arendaja kahte kuni kaheksakorruselist hoonet.

Tallinna linnavalitsusel oli kavas algatada kolmapäeval J. Vilmsi tn 53b kinnistu ja J. Vilmsi tn 53c, J. Vilmsi tn 53d, J. Vilmsi tn 53e, J. Vilmsi tn 53f, Gonsiori tn 44 kinnistu detailplaneering. Kolmapäevase istungi kavast arvati see punkt küll välja, kuid tõenäoliselt jõuab detailplaneering algatamiseni lähiajal.

Torupilli Selveri naabruses asuva planeeritava ala suurus on ligi kaks hektarit. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on kavandada planeeritavale alale kuni kaheksa-korruselised äriruumidega elamud ja määrata säilitatavate hoonete rekonstrueerimise tingimused ning määrata kruntide kasutamise tingimused.

Planeeritav maa-ala jääb osaliselt ka kultuuriministri 2008. aasta käskkirjaga
ajaloomälestiseks tunnistatud Tallinna linnatapamaja kontorihoone (aadressil J. Vilmsi tn 53a) kaitsevööndisse. Lisaks jääb osa planeeritavast alast Majaka tänava sihilisse vaatesektorisse, kus peab arvestama vaatega Oleviste kirikule.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 22. novembril 2018 registreeritud algatamisettepanekuga aktsiaselts Vilming eesmärgil kavandada planeeritavale alale elamu- ja ärimaa sihtotstarbega krundid, et ehitada kuni 8-korruselised äriruumidega elamud ning määrata säilitatavate hoonete rekonstrueerimise võimalused.

Detailplaneeringust huvitatud isik on pärast algatamisettepaneku esitamist esitanud ka täiendava lahendusettepaneku, milles sooviti suurendada planeeritavat maa-ala ning saada täiendavat ehitusõigust. Pärast tagasiside ja tingimuste saamist on detailplaneeringust huvitatud isik jäänud sarnase algatamisettepaneku juurde, mis esitati menetluse alguses.

Planeeringu eskiis Autor/allikas: repro

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: