Otse kell 13.15: riigikogu erikomisjon arutab universaalteenuse probleeme

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada elektri universaalteenusega seotud probleeme. Kell 13.15 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Erikomisjoni istungile on kutsutud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan (Isamaa), konkurentsiameti peadirektor Evelin Pärn-Lee, MTÜ Eesti Vee-ettevõtete Liidu tegevjuht Raili Kärmas, Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ja riigikontrolör Janar Holm.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri (Keskerakond) sõnul pidi sügisel kehtestatud elektri universaalteenus andma tarbijatele võimaluse kasutada keerulisel perioodil soodsa ja stabiilse hinnaga elektrit.

"Tänaseks näeme, et universaalteenusest ei ole kasu ei kodutarbijatele, ettevõtjatele ega ka omavalitsustele. Elektri börsihind on juba pikka aega madalam kui universaalteenuse hind," ütles ta ning lisas, et ainsana saavad universaalteenusest praegu kasu elektrimüüjad.

Komisjon soovib arutada nii universaalteenuse hinda kui ka teenuse kasutamisel ilmnenud takistusi, aga ka teisi võimalusi, kuidas riik saaks inimesi kõrgete energiakulude korral aidata.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: